25.09.2018

Eliud Kipchoge z bežeckého tímu NN vytvoril nový svetový rekord na berlínskom maratóne

Eliud Kipchoge z Kene vyhral včera BMW maratón 2018 v Berlíne a prekonal svetový rekord z roku 2014 o neuveriteľnú 1 minútu a 18 sekúnd s časom 2:01,39.

Kipchoge nasadil intenzívne tempo hneď na začiatku, keď už po sto metroch od štartu viedol a svoje vedenie nestratil do konca. Jeho rekordná rýchlosť bola pre súperov neprekonateľná a už medzičasy naznačovali, že môže prekonať svetový rekord. Keď v polovici pretekov dosiahol čas 1:01:06, bolo ešte zjavnejšie, že pôjde o nový rekord. Kipchoge si udržal skvelé tempo až do konca a s prehľadom zvíťazil.

Dnes je Eliud súčasťou NN bežeckého tímu (www.nnrunningteam.com) zloženého zo 60 bežcov 15 rôznych národností. Pochádza z Kene a doteraz vyhral 11 z 12 maratónov vrátane zlata na Olympiáde v Rio de Janeiro.

„Bol som pripravený na to, že budem bežať od začiatku svoje vlastné preteky, takže ma neprekvapilo keď som zostal sám. Veľa som na tento beh trénoval a úplne verím tréningovému plánu môjho trénera. Som neskutočne šťastný, že som konečne zabehol svetový rekord a nikdy si neprestal veriť,“ povedal Eliud Kipchoge krátko po dobehnutí do cieľa.