Stabilný dôchodok stojí na troch pilieroch

Na základe udalostí posledných mesiacov už takmer každý Slovák vie, že dôchodok môže dostávať ako z I., tak aj z II. piliera. Veľa sa diskutovalo, či je II. pilier výhodný a či je dobré v ňom zotrvať. Aj my sme sa tejto téme venovali v minulom čísle nášho NN Magazínu. Netreba však zabúdať, že správne dôchodkové zabezpečenie by malo pozostávať až z troch pilierov.

Doplnkové dôchodkové sporenie, známe aj ako III. pilier, predstavuje možnosť sporiť si vaše vlastné prostriedky na osobnom účte, kde sa budú zhodnocovať podľa vami zvolenej investičnej stratégie, ktorú môžete kedykoľvek v priebehu sporenia zmeniť. Okrem zhodnocovania vašich úspor netreba zabúdať ani na možnosť ich navýšenia vďaka príspevku od zamestnávateľa, ktorý mnohé firmy ponúkajú ako benefit pre svojich zamestnancov. Práve vďaka týmto príspevkom sa tak suma na vašom osobnom účte, určená na váš dôchodok, môže každý mesiac zvyšovať v závislosti od výšky príspevku! Pritom celý zostatok na vašom osobnom účte je vaším vlastníctvom a je predmetom dedenia. Nezanedbateľná je aj daňová a odvodová úľava, keďže vaše príspevky až do výšky 180 eur si môžete odrátať od daňového základu, vďaka čomu dosiahnete úsporu na daniach až do výšky 34,20 eur ročne.

V poriadku, hovoríte si, budem zodpovedný a budem si sporiť na dôchodok nielen formou povinných odvodov, ale aj sporením v III. pilieri. Čo však v prípade, že budem súrne potrebovať finančné prostriedky? Aj tu pre vás máme dobrú správu – úspory v sume vami nasporených a zhodnotených príspevkov účastníka si môžete v nutných prípadoch vybrať predčasne, a to v desaťročných intervaloch.

Výhodou III. piliera je, že vstúpiť doň môžete kedykoľvek, vstup nie je nijako obmedzený ani ničím podmienený. Ak ešte nemáte doplnkové dôchodkové sporenie a chcete sa zodpovedne zabezpečiť na dôchodok, neváhajte a kontaktujte nás na Klientskej linke 0850 111 464 alebo e-mailom na adrese . Zmluvu môžete uzatvoriť aj on-line na tu.