Tlačové správy

Diverzita, rovnosť a inklúzia sú o férovosti. Tá prináša benefity všetkým.

22.05.2024

Spokojnejší a zdravší zamestnanci, lojálnejší zákazníci a lepší prístup k talentom. To je len niekoľko výhod diverzity a inklúzie na pracovisku. Štúdia Harvard Business Review potvrdzuje, že spoločnosti, ktoré považujú inklúziu za svoju prioritu sú inovatívnejšie a dosahujú až o 19 % vyššie tržby z inovácií.

Študentská súťaž Social Innovation Relay

16.05.2024

Po úspešných kofetkách zvíťazili loptičky do sušičky z dielne žiakov SOŠ obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom. Voľakedy cenný prírodný materiál, dnes odpad pre kafilérie. Ako vrátiť ovčej vlne miesto, ktoré jej patrí? Riešenie našla študentská firma Šibalky, ktorú založili žiaci zo SOŠ obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom. Vytvorili ekologické a udržateľné loptičky do sušičiek bielizne a ich biznis plán má i skvelý sociálny rozmer. Kreativitou a originalitou si vyslúžili prvenstvo v národnom finále súťaže Social Innovation Relay (SIR), ktoré sa konalo 7. mája v Bratislave.

Pre svoju spontánnosť sú deti často najlepší záchrancovia života

10.04.2024

Väčšinu dňa trávia s technológiami, za čo sú často terčom kritiky, no niekedy môžu ich schopnosti používať mobilné zariadenia aj zachrániť život. „Mladí sú ‚zrastení‘ s mobilmi a veľmi dobre sa orientujú v mobilných aplikáciách, ktoré vedia pomôcť i pri záchrane života,“ hovorí zo svojich skúseností Michal Kubovčík, ktorý v rámci projektu Baštrng SEPRP – Sedlácka prvá pomoc navštívi 40 až 50 tried ročne. Žiakov učí správne postupovať v rôznych neočakávaných situáciách, ktoré si vyžadujú poskytnutie prvej pomoci. Podľa neho sú deti pre svoju spontánnosť často najlepší záchrancovia.

Reč peňazí učí Slovákov ako nepodľahnúť marketingovým trikom

18.03.2024

Finančná gramotnosť nie je len o investovaní. Učí nás tiež zarobené peniaze míňať zodpovedne, obzvlášť v čase predsviatočných nákupov a veľkých výpredajov. Aj tejto téme sa venuje kurz bezplatnej vzdelávacej platformy Reč peňazí, ktorú koncom roka 2023 spustila Národná banka Slovenska (NBS) v spolupráci s Nadáciou NN ľuďom. Kurz s vtipnými videami po slovensky hovoriaceho škótskeho lektora Rossa zaujal už takmer 10-tisíc ľudí a do riešenia interaktívnych úloh sa pustilo bezmála 20 % z nich.

Máme šancu dožiť sa osemdesiat a viac rokov, no v starobe nám hrozí chudoba

24.01.2024

Priemerná dĺžka života na Slovensku vzrástla za posledné štvrťstoročie o sedem rokov a ďalej sa zvyšuje. Dnešní mladí ľudia tak majú reálnu šancu, že sa dožijú osemdesiat a viac rokov. Otázkou zostáva kvalita života. Najväčší vplyv na to, ako si budeme môcť užiť dlhší život, majú spolu so zdravím naše osobné financie. A práve v oblasti financií sú Slováci spokojní podpriemerne. Vyplýva to z prieskumu medzinárodnej finančnej skupiny NN o dlhovekosti, ktorý sa uskutočnil v jedenástich krajinách sveta vrátane Slovenska.

Top Employer 2024: NN Slovensko je najlepším zamestnávateľom na Slovensku

18.01.2024

Podľa štúdie tímu LinkedIn Talent Solution by malo v globálnom meradle len v 1. polroku tohto roku pribudnúť 13 miliónov nových pracovných pozícií. Rastú však obavy, či ich firmy budú schopné vhodne obsadiť. Medzi hlavné dôvody obáv patrí nedostatok kvalifikovaných ľudí, ktorý pociťuje i Slovensko. Miera evidovanej nezamestnanosti u nás sa drží okolo 5 %, pričom počet voľných kvalitných ľudí na pracovnom trhu je obmedzený. Intenzita boja o talenty tak bude narastať. Zamestnávatelia sa musia o to viac snažiť, aby talentovaných ľudí nielen prilákali, ale si ich aj udržali.

Kontakt pre médiá

Potrebujete pomôcť? Sme tu pre vás.