Tlačové správy

Tradičný model života sa v budúcnosti zmení. Sú Slováci pripravení prijať výzvy, ktoré im prinesie dlhší život?

29.11.2023

Priemerná dĺžka života na Slovensku vzrástla za posledné štvrťstoročie o 7 rokov. Dlhší život si od nás vyžaduje lepšiu schopnosť prispôsobiť sa zmenám, ktoré nás v budúcnosti čakajú. Zmenia sa naše sociálne aj pracovné návyky. Až 34 % Slovákov však nerado prijíma akékoľvek zásadné zmeny. Aj toto sú výsledky z prieskumu medzinárodnej finančnej skupiny NN o dlhovekosti, ktorý sa uskutočnil v jedenástich krajinách sveta vrátane Slovenska.

Slováci chcú ísť do penzie už v 59 rokoch. Rastie však obava, či nám štát bude vedieť vyplácať dôchodky

24.10.2023

Hoci sa priemerná dĺžka života zvýšila od roku 1980 o sedem rokov na súčasných 77 rokov, Slováci chcú ísť do dôchodku už ako 59-roční. Aj to je jeden z výsledkov prieskumu medzinárodnej finančnej skupiny NN o dlhovekosti, ktorý sa uskutočnil v jedenástich krajinách sveta vrátane Slovenska.

NN Slovensko je partnerom Filmového festivalu inakosti

11.10.2023

Prostredie, kde sa každý cíti vítaný, oceňovaný a rešpektovaný. NN Slovensko napĺňa túto víziu konkrétnymi krokmi. Nedávno táto spoločnosť podporila výzvu firiem na zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku a aktuálne podporuje 17. ročník Filmového festivalu inakosti (FFi), ktorý sa bude konať od 22. do 28. novembra 2023 v Bratislave.

Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily a prinášajú unikátny program stáží „Talent Garden“ pre univerzitných študentov

27.09.2023

Za posledných 15 rokov odišlo zo Slovenska viac ako 350-tisíc mladých ľudí v produktívnom veku a veľká časť z nich sa už pravdepodobne nevráti. K eliminácii tohto odlivu chcú prispieť renomované holandské firmy HEINEKEN Slovensko, ING Hubs Slovakia, NN Slovensko a Union poisťovňa.

Pozor na oči! Naučme sa predchádzať bežným chybám, ktoré poškodzujú zrak

27.07.2023

Brána do sveta farieb a tvarov. Naše oči sú unikátny zmysel, ktorý zásobuje mozog miliónom podnetov z reality okolo nás. Vďaka nim sa vieme vyhnúť nebezpečenstvu, spoznať v dave svojich blízkych, nadchnúť sa prírodnou scenériou a prečítať si správu v telefóne. Oči potrebujeme a život so zdravým zrakom je rozhodne krajší a ľahší. Napriek tomu sa často o zrak dostatočne nestaráme. Potvrdzujú to štatistiky, ktoré sú alarmujúce. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Americké oftalmologické združenie sa zhodujú, že rastie počet ľudí s ochoreniami očí. Celosvetovo má podľa WHO zhoršené videnie až 2,2 miliardy ľudí. V takmer polovici prípadov sa pritom tomu dalo predísť.

Medzinárodný maratón mieru 2023: Vlaňajšia majsterka Slovenska v maratóne Ivana Líšková sa opäť postaví na štart, aby prekonala vlastný rekord. Ako vyzerá jej jedálniček a čo robí pre TOP formu?

06.07.2023

Jubilejný 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach (MMM) je takmer na dosah. K výnimočnej atmosfére opäť prispeje aj NN Slovensko ako jeden z hlavných partnerov najstaršieho európskeho bežeckého podujatia.

Kontakt pre médiá

Potrebujete pomôcť? Sme tu pre vás.