Tlačové správy

Poistné podvody stúpli na Slovensku o 30 percent, takto s nimi bojujú profesionáli

01.12.2020
Poisťovacie podvody sú aktuálnym a celosvetovým problémom, s ktorým sa snaží bojovať každá poisťovňa. Pokusy o podvody v súvislosti so životným poistením narástli v roku 2019 medziročne až o 30 %. Stúpa však aj počet odhalených pokusov o podvody, a to vďaka práci profesionálnych anti-fraud officerov, teda pracovníkov poisťovní, ktorí sa zaoberajú odhaľovaním poistných podvodov.
 

Ľudia sa obávajú ekonomických problémov, oplatí sa preto myslieť na budúcnosť a finančné rezervy

27.11.2020
Plánovať budúcnosť, aj tú finančnú, je dôležitejšie ako kedykoľvek v minulosti. To je jedno z najpodstatnejších poznaní, ktoré nás naučila koronakríza. Pandémia COVID-19 v priebehu niekoľkých mesiacov pretransformovala našu spoločnosť a ukázala nám, ktoré priority sú dôležité. Samozrejme, na prvom mieste stojí zdravie a nemenej podstatné sú aj finančná istota.
 

Päť rád, ako si v zime zlepšiť kondičku a neprechladnúť

18.11.2020
Zima je definitívne tu. Kvôli pandémii koronavírusu máme zatvorené fitnescentrá a iné športoviská. To však neznamená, že sa musíte športovania úplne vzdať. Práve naopak. Aj počas zimy môžete dbať o svoje zdravie a pravidelným športovaním posilňovať svoju imunitu. Okrem klasických zimných športov, ako lyžovanie alebo bežkovanie, sa aj naďalej môžete venovať behu, bicyklovaniu či objaviť radosti a výzvy otužovania v studenej vode.
 

5 dôvodov, prečo by si mali mladí ľudia sporiť na dôchodok

09.11.2020
Pre mladých ľudí znamená dôchodok niečo, čo je v nedohľadne a teda sa ich netýka. To je však veľký omyl. Pri zásadnom demografickom probléme, ktorý o pár rokov Slovensko čaká, je čoraz dôležitejšie myslieť na dôchodkové zabezpečenie už v mladom veku. Prinášame preto 5 dôvodov, pre ktoré sa mladým oplatí sporiť na dôchodok už s prvým príchodom na trh práce.
 

Zopakuje niekto svetový úspech študentov z Košíc? Štartuje nový ročník globálneho projektu, ktorý učí mladých podnikať

12.10.2020
Podarí sa niekomu zopakovať svetový úspech študentov z Košíc? Tí v júni tohto roku zvíťazili vo svetovom finále globálneho online programu Social Innovation Relay (SIR) so svojím originálnym ekologickým čističom. S novým školským rokom prichádza šanca pre ďalších študentov základných a stredných škôl, ktorí sa môžu zapojiť do projektu sociálneho podnikania.
 

Horská záchranná služba hlási rekord v počte zásahov počas uplynulého leta

09.10.2020
Slovenské hory zaznamenali ďalší neslávny rekord. Počas týchto letných mesiacov (júl až september 2020) museli pracovníci Horskej záchrannej služby absolvovať rekordný počet zásahov, pri ktorých pomáhali zraneným turistom. Celkovo museli zasahovať až 440-krát.
 

Druhá vlna pandémie udrela naplno, takto najlepšie ochránite svoje zdravie a finančné príjmy

24.09.2020
Po letnej prestávke sa pandémia koronavírusu vrátila v plnej sile. Druhá vlna ochorenia COVID-19 zasiahla všetky európske krajiny a tie jednotlivo začínajú opäť pristupovať k nepopulárnym opatreniam, ktoré majú zastaviť šírenie vírusu. V porovnaní so začiatkom tohto roka sme však o niečo skúsenejší a z výskumov expertov vieme, čo funguje a čo nás najlepšie ochráni.
 

Magnetická rezonancia do 5 dní či druhý lekársky názor od svetových špecialistov zadarmo

19.08.2020
Medicínska online platforma Diagnose.me už sedem rokov pomáha pacientom. Jej služby, ako lekári na telefóne, druhý lekársky názor od medzinárodných špecialistov či MRI do 5 pracovných dní, úspešne vyskúšali tisícky ľudí po celom svete a od augusta sú tieto služby bezplatne dostupné aj pre všetkých klientov spoločnosti NN Slovensko, a to v podobe prémiových lekárskych benefitov.
 

Sú tu prázdniny - podľa štatistík v tomto období najviac ohrozujú deti pády a poranenia hlavy

09.07.2020
Pred pár dňami začali školákom letné prázdniny. Okrem radosti z výletov a dovoleniek je však toto obdobie aj plné nástrah. Deti sú totiž viac než inokedy ohrozené rozličnými zraneniami.
 

Boom zdieľanej mobility na Slovensku. Mestá pridávajú bicykle a plánujú novinky

01.07.2020
Zdieľaná mobilita zažíva na Slovensku prudký nárast. Funguje už takmer v 20-tich mestách. V uplynulých dvoch rokoch spustili projekty bikesharingu čiže zdieľaných bicyklov viaceré mestá. Najnovšie v Bratislave a Košiciach pribudla aj možnosť vypožičať si elektrické kolobežky. Pred letom mestá ohlasujú ďalšie novinky.