Tlačové správy

Sú tu prázdniny - podľa štatistík v tomto období najviac ohrozujú deti pády a poranenia hlavy

09.07.2020
Pred pár dňami začali školákom letné prázdniny. Okrem radosti z výletov a dovoleniek je však toto obdobie aj plné nástrah. Deti sú totiž viac než inokedy ohrozené rozličnými zraneniami.
 

Boom zdieľanej mobility na Slovensku. Mestá pridávajú bicykle a plánujú novinky

01.07.2020
Zdieľaná mobilita zažíva na Slovensku prudký nárast. Funguje už takmer v 20-tich mestách. V uplynulých dvoch rokoch spustili projekty bikesharingu čiže zdieľaných bicyklov viaceré mestá. Najnovšie v Bratislave a Košiciach pribudla aj možnosť vypožičať si elektrické kolobežky. Pred letom mestá ohlasujú ďalšie novinky.
 

Dôchodkové sporenie: Zmiernenie ekonomických dopadov na zamestnávateľov v súvislosti s COVID-19

17.06.2020
V súvislosti s celosvetovou pandémiou a na základe novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov došlo 6. apríla 2020 k zmene v odvádzaní poistného na sociálne poistenie, povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie.
 

Svetový úspech slovenských študentov. Košičania zvíťazili v globálnom finále s ekologickým čističom

17.06.2020
Gymnazisti z Košíc to dokázali. Tím REN so svojím projektom ekologického tuhého čističa uspel v slovenskom a následne aj vo svetovom finále medzinárodného projektu Social Innovation Relay (SIR), ktoré prebehlo včera v online priestore. Tím REN zvíťazil v silnej konkurencii ďalších víťazov národných kôl, ako napríklad z Česka, Španielska, zo Singapuru či z Japonska.
 

Nástrahy „saganizmu“: 7 tipov, ako sa vyhnúť zraneniu na bicykli

16.06.2020
Slováci čoraz viac objavujú čaro cyklistiky. Popularita Petra Sagana a rozširujúca sa infraštruktúra pre cyklistov napomáha rozvoju tohto športu. Počty cyklistov stúpajú o desiatky percent. Prinášame preto tipy, ako sa čo najlepšie chrániť počas jazdy na bicykli a vyhnúť sa nebezpečným zraneniam.
 

Videá s miliónmi pozretí zachraňujú životy. Teší ma to, tvrdí ich autor, známy herec Michal Kubovčík

05.06.2020
Videá s tematikou prvej pomoci už majú na YouTube viac než 4 milióny pozretí. Slovenský herec a komik Michal Kubovčík, známy tiež ako autor populárneho Baštrngu, vytvoril k nemu aj edukačný projekt SEPRP. Ten zábavnou formou šíri potrebnú osvetu o prvej pomoci. Milióny pozretí však Michal Kubovčík nepovažuje za to podstatné. Teší ho najmä fakt, že videá prispievajú k záchrane ľudských životov.
 

Študenti stredných škôl nadchli ekologickými inováciami, zvíťazili Košičania s tuhým čističom

28.05.2020
Finalisti slovenského kola globálneho projektu Social Innovation Relay (SIR), ktoré prebehlo včera historicky prvýkrát v online priestore kvôli koronakríze, zaujali porotu inovatívnymi nápadmi na riešenie rôznych sociálnych problémov. V silnej konkurencii zvíťazil tím REN z Košíc s projektom ekologického tuhého čističa. Spolu s víťazmi národných kôl ďalších 11 krajín (napríklad z Českej republiky, Grécka, Španielska, ale aj zo Singapuru či z Japonska) bude slovenský víťaz bojovať o prvenstvo v celosvetovom finále, ktoré sa uskutoční 16. 6. 2020 a bude rovnako prebiehať online.
 

NN Slovensko aj v čase koronavírusu rozširuje online služby

15.05.2020
Inovácie hýbu svetom a uľahčujú život aj v neľahkých časoch koronavírusu. Pandémia zasiahla celý svet a obmedzila nielen pohyb ľudí, ale aj služby, ktoré firmy poskytujú svojim zákazníkom. Zamestnanci začali pracovať z domu a významná časť práce sa presunula do online priestoru. Aj takáto negatívna udalosť s celosvetovými dôsledkami, ak je správne uchopená, je príležitosťou na inovácie a posun vpred. Tak sa k tomu postavila NN Životná poisťovňa.
 

Počas pandémie koronavírusu počet nehôd na cestách klesol až o 23 percent, smrteľných obetí však pribudlo

14.05.2020
Ochorenie COVID-19 zmenilo správanie Slovákov vo všetkých oblastiach. Ľudia pracujú viac z domu a vďaka tomu oveľa menej využívajú na prepravu autá. Pozitívne sa to prejavilo i na znížení dopravných nehôd za apríl, a to až o 22 percent.
 

Slovenskí tínedžeri zabojujú v celosvetovej súťaži v sociálnom podnikaní

17.04.2020
Pre študentov stredných škôl a žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl bol 3. apríl tohto roku posledný deň, kedy sa mohli prihlásiť do celosvetovej súťaže Social Innovation Relay. Projekt už piaty rok dokazuje, že slovenskí tínedžeri nie sú iba generáciou so smartfónom v ruke, ale sú to aj mladí ľudia s veľkým potenciálom a inovatívnymi nápadmi na poli sociálneho podnikania.