Tlačové správy

Fondy a vývoj na finančných trhoch: Nepodliehajme panike, aj prepad na trhoch môže byť príležitosť

24.03.2020
Rozšírenie koronavírusu vo svete spustilo paniku na všetkých akciových trhoch. Epidémie majú síce negatívne efekty na ekonomiky, lebo narúšajú výrobné reťazce a zvyšujú neistotu v globálnom obchode, avšak, ich vplyv na finančné trhy býva dočasný. Tak, ako rasty, tak aj poklesy a prepady patria k normálnemu vývoju na trhoch, ktoré prichádzajú vo vlnách. Investor, či sporiteľ by mal s nimi počítať a ani teraz nepodliehať panike. Všeobecne totiž platí, že finančné trhy sa v čase znovu pozviechajú a vrátia sa k dosiahnutým hodnotám alebo ich dokonca prekonajú.
 

Najčastejšie otázky v súvislosti s koronavírusom

24.03.2020
Záleží nám na tom, aby ste sa na nás mohli spoľahnúť aj v tomto náročnom období. Uplynulé týždne nám opäť ukázali opodstatnenosť životného poistenia pri starostlivosti o finančnú budúcnosť. Pripravili sme prehľad najčastejších otázok, s ktorými sa na nás obraciate v súvislosti s koronavírusom.
 

Najbizarnejšie úrazy na svahoch

20.02.2020
Hoci je tohtoročná zima na sneh pomerne skúpa, lyžiarske strediská si s nepriazňou počasia dokážu poradiť a zabezpečiť pre milovníkov zimných športov kvalitné podmienky. Niektorí odvážlivci sa však neuspokoja s upravenými zjazdovkami a vydávajú sa na lyžiach či snouboarde aj mimo vyznačeného lyžiarskeho areálu, alebo uprednostňujú horské túry v zasneženom prostredí. Nech už patríte ku ktorémukoľvek typu návštevníka zimných hôr, vždy je potrebné rešpektovať odporúčania horskej služby, dodržiavať pravidlá bezpečnosti na svahu a v horách a byť pripravený pre prípad úrazu.
 

Kto rozdáva titul TOP zamestnávateľ a aké sú kritériá?

14.02.2020
Viacero spoločností na Slovensku sa pýši titulom TOP Employer, ktorý označuje firmy s puncom skvelého zamestnávateľa. Za týmto ocenením stojí prestížny inštitút The Top Employers Institutes celosvetovou pôsobnosťou špecializujúci sa na rozpoznávanie excelentných HR postupov.
 

Ak nechcete na dôchodku živoriť, odporúčame sporiť si

29.01.2020
Z médií opakovane zaznieva obava, že na dôchodky pre dnešných mladých ľudí nebude mať v budúcnosti kto pracovať. Obavy sú namieste. Demografická krivka je totiž neúprosná. Pôrodnosť na Slovensku dlhodobo klesá a podľa posledných štúdií sa bude pomer seniorov a osôb v produktívnom veku v najbližších dekádach výrazne meniť.
 

NN Životná poisťovňa a AEGON Životná poisťovňa sa zlúčili

02.01.2020
Začiatkom roka 2019 spoločnosť NN Group úspešné ukončila akvizíciu spoločností AEGON Slovensko. V súvislosti s touto transakciou sa ku dňu 1. januára 2020 úspešne zlúčili spoločnosti NN Životná poisťovňa, a.s., a AEGON Životná poisťovňa, a.s.
 

Smart darček pre celú rodinu

18.12.2019
Vianoce sa nezadržateľne blížia a ponuky darčekov, ktorými môžeme obdarovať blízkych, sa na nás valia z každej strany. V posledných rokoch sú čoraz obľúbenejšie nehmotné, tzv. zážitkové dary. Partia medzi ne rôzne darčekové poukážky na relaxačné či skrášľovacie služby, dovolenkové alebo wellness pobyty. Obľúbené sú aj lístky do kina či divadla.
 

V zime hlavne bezpečne, v meste i na horách

05.12.2019
Ani sme sa nenazdali a opäť je tu zima so svojou snehovou nádielkou. V mestách sa zvianočnieva, prvý sneh už napadal, čo isto teší predovšetkým deti, lyžiarov a snoubordistov. Vianoce a zimné prázdniny čoskoro zaplnia cesty. Dopravná špička sa ohlási v plnej intenzite, pretože budeme cestovať za príbuznými či zimnými športmi. Čas príjemného stresu a stretnutí však netreba podceňovať. Pripravte sa predovšetkým na nástrahy, ktoré na nás číhajú v týchto chladných mesiacoch v meste, na diaľnici i na svahoch.
 

Dôchodok plánujte a postavte ho na viacpilierovom systéme zabezpečenia

18.11.2019
Keď má človek 25 rokov, nie vždy myslí na dôchodok. Je to prirodzené, pretože ide o relatívne vzdialenú budúcnosť. Avšak, ako sa hovorí, pripraveným šťastie praje. Odchod na dôchodok je obrovskou zmenou z pohľadu trávenia času a, samozrejme, mesačného príjmu. Ak nechceme ostať svojim deťom na krku, a zároveň si chceme vychutnať voľný čas na penzii, je vhodné dôchodkové zabezpečenie plánovať a sporiť si naň dlhodobo. Dôchodkové sporenia sú totiž behom na dlhú trať a všeobecne sa neodporúča spoliehať iba na štátom garantované dávky.
 

NN DSS a AEGON DSS sa zlúčili pod značku NN

04.11.2019
Začiatkom roka spoločnosť NN Group úspešné ukončila akvizíciu spoločností AEGON Slovensko. V súvislosti s touto transakciou sa NN dôchodková správcovská spoločnosť k 1. novembru 2019 zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou.