Tlačové správy

Príčinou vysokého výskytu rakoviny je slabá prevencia

06.04.2017
Na rakovinu zomiera v Európe ročne 1,3 milióna ľudí. Slovensko patrí medzi krajiny s najvyššou úmrtnosťou. V roku 2013 to bolo na 100-tisíc obyvateľov 327 prípadov, pričom európsky priemer predstavuje 265 úmrtí. Vyplýva to zo štatistík Národného centra zdravotníckych informácií. Horšia situácia je už len v Maďarsku a Chorvátsku. Naopak, najzdravšie sa z tohto pohľadu žije na Cypre, vo Fínsku alebo Švédsku.
 

Vypĺňate daňové priznanie? Nezabudnite na príspevky do III. piliera

29.03.2017
Termín daňového priznania je už na spadnutie. Jednou z položiek, ktorou sa dá znížiť daňová povinnosť je dobrovoľné dôchodkové sporenie. Vedeli ste, že sumu mesačných príspevkov, ktoré ste si minulý rok odložili na dôchodok v III. pilieri, si môžete do istého limitu odpočítať z daní?
 

Ako informačné technológie menia tvár finančného biznisu

21.03.2017
Súčasná digitálna doba papieru nepraje. Uvedomujú si to aj finančné inštitúcie a ich klienti, pre ktorých sa „papierovačky“ stávajú zdĺhavými, zbytočnými a neefektívnymi. Informačné technológie svet urýchľujú, ale súčasne ho robia spoľahlivejším a bezpečnejším.
 

Výsledky NN Group za 4Q16 a celý rok 2016

21.02.2017
Prevádzkový zisk 4Q16 vzrástol o 13 %, kapitálový ukazovateľ Solvency II činí 241 %
 

Slováci žijú nezdravo - počet invalidov rastie

17.02.2017
Až 80 % úrazov na Slovensku sa stáva mužom. Hoci sú ohrození chorobami a úrazmi častejšie ako ženy, sú menej opatrní a menej dbajú na prevenciu. Pri chorobách zasa platí, že mužov trápia v porovnaní so ženami viac tie diagnózy, ktorým možno predísť správnou životosprávou. Ide napríklad o choroby obehovej sústavy.
 

NN Životná poisťovňa má najspokojnejších zákazníkov

25.01.2017
On-line porovnávač finančných produktov – FinančnáHitparáda.sk, hodnotil spokojnosť slovenských zákazníkov so životnými poisťovňami. Najspokojnejších klientov má podľa verejného hlasovania NN Životná poisťovňa. Vyjadrilo sa tak až 90 % z oslovených.
 

Napriek eufórii zo snehu netreba zabúdať na bezpečnosť na svahu

19.01.2017
Tohtoročná sezóna je k lyžiarom zatiaľ mimoriadne žičlivá. Všetky strediská na Slovensku majú dostatok prírodného snehu a hlásia vysoký záujem návštevníkov. S počtom lyžiarov však rastie aj počet úrazov. Je preto potrebné byť opatrnejší, dodržiavať pravidlá bezpečného lyžovania a nezabúdať na poistenie pre prípad úrazu.
 

Tretí pilier potrebuje lepšie nastavenú štátnu podporu

14.12.2016
V 3. dôchodkovom pilieri si aktuálne sporí len zhruba 12 % Slovákov. V susednom Česku tak robia až dve tretiny obyvateľstva. Naším problémom je najmä slabá podpora štátu. Kým slovenský štátny rozpočet prispieva na 3. pilier ročne sumou približne 10 miliónov eur, ten český je s podporou až 300 miliónov eur oveľa štedrejší.
 

Invaliditu spôsobujú prevažne choroby

03.11.2016
Keď sa povie invalidita, mnohým ako prvé napadne úraz či nehoda. Faktom však je, že úrazy spôsobujú len necelé 3 % invalidít. Zvyšok, vyše 97 %, majú na svedomí choroby. A na toto by ste mali pamätať, keď si uzatvárate životné poistenie.
 

Nesporíme málo, štruktúra úspor však pokrivkáva

28.10.2016
Hovorí sa, že človek by si mal odkladať zhruba 10 % zo svojich príjmov na horšie časy a zdá sa, že Slováci berú toto odporúčanie vážne. V priemere totiž usporíme 9,3 % zo svojich príjmov. Napriek tomu je výška našich úspor najnižšia v Európskej únii. Ich zhodnoteniu bráni aj naša opatrnosť.