Tlačové správy

Takmer polovica Slovákov si nemôže dovoliť zahraničnú dovolenku

14.06.2017
Podľa prieskumu Eurostatu až 46,6 % Slovákov nemá dostatok finančných prostriedkov na týždňovú letnú dovolenku mimo domova. Zo susedných krajín sú na tom horšie len Maďari.
 

NN Group oznamuje výsledky za 1. štvrťrok 2017

25.05.2017
Silný prevádzkový výsledok, kapitálový ukazovateľ Solvency II 238 %
 

Mestský prekážkový beh prvýkrát aj v Bratislave

24.05.2017
Prvý ročník NN URBAN CITY RACE ponúkne možnosť prebehnúť sa po kapote auta, cez odstavený autobus alebo preskočiť kontajner či vyšplhať sa po lešení. Centrum hlavného mesta bude v nedeľu 11. júna plné nástrah a prekážok, ale tiež skvelej zábavy a adrenalínu.
 

Ako sa vyznať v komplikovaných podmienkach životného poistenia?

03.05.2017
Životné poistenie predstavuje pre mnohých ľudí komplikovaný produkt, ktorý je dobré mať, ale je náročné ho pochopiť. Pokúsime sa vám teda priblížiť zopár základných pojmov a informácií. Poradíme vám, ako sa pripraviť na stretnutie s finančným agentom a ako sa vyznať v tom, čo hovorí. Najlepšou prevenciou pred prípadnými nedorozumeniami je totiž správne porozumenie už od začiatku a v prípade poistenia to platí dvojnásobne.
 

Príčinou vysokého výskytu rakoviny je slabá prevencia

06.04.2017
Na rakovinu zomiera v Európe ročne 1,3 milióna ľudí. Slovensko patrí medzi krajiny s najvyššou úmrtnosťou. V roku 2013 to bolo na 100-tisíc obyvateľov 327 prípadov, pričom európsky priemer predstavuje 265 úmrtí. Vyplýva to zo štatistík Národného centra zdravotníckych informácií. Horšia situácia je už len v Maďarsku a Chorvátsku. Naopak, najzdravšie sa z tohto pohľadu žije na Cypre, vo Fínsku alebo Švédsku.
 

Vypĺňate daňové priznanie? Nezabudnite na príspevky do III. piliera

29.03.2017
Termín daňového priznania je už na spadnutie. Jednou z položiek, ktorou sa dá znížiť daňová povinnosť je dobrovoľné dôchodkové sporenie. Vedeli ste, že sumu mesačných príspevkov, ktoré ste si minulý rok odložili na dôchodok v III. pilieri, si môžete do istého limitu odpočítať z daní?
 

Ako informačné technológie menia tvár finančného biznisu

21.03.2017
Súčasná digitálna doba papieru nepraje. Uvedomujú si to aj finančné inštitúcie a ich klienti, pre ktorých sa „papierovačky“ stávajú zdĺhavými, zbytočnými a neefektívnymi. Informačné technológie svet urýchľujú, ale súčasne ho robia spoľahlivejším a bezpečnejším.
 

Výsledky NN Group za 4Q16 a celý rok 2016

21.02.2017
Prevádzkový zisk 4Q16 vzrástol o 13 %, kapitálový ukazovateľ Solvency II činí 241 %
 

Slováci žijú nezdravo - počet invalidov rastie

17.02.2017
Až 80 % úrazov na Slovensku sa stáva mužom. Hoci sú ohrození chorobami a úrazmi častejšie ako ženy, sú menej opatrní a menej dbajú na prevenciu. Pri chorobách zasa platí, že mužov trápia v porovnaní so ženami viac tie diagnózy, ktorým možno predísť správnou životosprávou. Ide napríklad o choroby obehovej sústavy.
 

NN Životná poisťovňa má najspokojnejších zákazníkov

25.01.2017
On-line porovnávač finančných produktov – FinančnáHitparáda.sk, hodnotil spokojnosť slovenských zákazníkov so životnými poisťovňami. Najspokojnejších klientov má podľa verejného hlasovania NN Životná poisťovňa. Vyjadrilo sa tak až 90 % z oslovených.