Novinky a články

Prinášame zoznam tlačových správ a výber článkov zo slovenských médií, ktoré sa venujú Nadácii NN ľuďom, jej aktivitám a podporeným subjektom.

Nadácia NN ľuďom pripravila súťaž FiNNkvíz pre študentov na stredných školách 2023/2024

01.02.2024

V spolupráci so spoločnosťou ASC Applied Software Consultants, s.r.o., sme spustili súťaž pre žiakov 1. a 2. ročníka stredných škôl - denné štúdium (vrátane 5. a 6. ročníka resp. kvinty a sexty v prípade 8-ročných gymnázií a 2. a 3. ročníka bilingválnych gymnázií). Súťaž sa volá FiNNkvíz a nachádza sa v aplikácií EduPage.

Komfort pre tisíc rodičiek ročne - Gynekologicko-pôrodnícka klinika v ružinovskej nemocnici má nový pôrodný box

18.12.2023

Najväčšia bratislavská pôrodnica, II. Gynekologicko pôrodnícka klinika LF UK a UNB v bratislavskom Ružinove, má od októbra nový komfortný pôrodný box. Moderné pôrodné kreslo zvyšuje pohodlie v starostlivosti o matku aj dieťa, no predovšetkým umožňuje hladší a bezpečnejší pôrod. Zriadenie moderného boxu financovala Nadácia NN ľuďom. Na jeho kúpu venovala sumu 39 852 eur.

V registri darcov kostnej drene je už viac ako 23-tisíc Slovákov

05.12.2023

Z nádorových ochorení tvoria poruchy krvotvorby až 7 %. Každý rok rastie počet pacientov s hematologickými a onkologickými diagnózami, pre ktorých je jediným prísľubom zdravého a plnohodnotného života úspešná transplantácia krvotvorných buniek. Šanca nájsť vhodného darcu v rodine je pritom len 25 %. Pre ostatných pacientov ostáva poslednou nádejou vhodný cudzí darca.

Nadácia NN ľuďom pripravila súťaž FiNNkvíz pre študentov na stredných školách 2022/2023

20.10.2022

V spolupráci so spoločnosťou aSc sme preto spustili súťaž pre žiakov 1. a 2. ročníka stredných škôl (resp. kvinty a sexty v prípade 8-ročných gymnázií). Súťaž sa volá FiNNkvíz a nachádza sa v aplikácií EduPage.

Nové medicínske prístroje pomôžu ročne tisíckam pacientov s ochoreniami srdca

25.07.2022

Nadácia NN ľuďom venovala Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. (NÚSCH, a.s.) v Bratislave dôležité medicínske prístroje s cieľom skvalitniť zdravotnú starostlivosť o pacientov so závažnými ochoreniami srdca a obehovej sústavy.